Támogatás

Óvodánkban a mindenkori szülői kör biztosítja az intézmény számára a burkot jogi, anyagi és szellemi értelemben egyaránt. Gazdasági szempontból ez a burok a mindenkori éves költségvetéshez szükséges anyagi eszközök előteremtését jelenti.
Az óvoda fő bevételi forrásai a normatív állami támogatás, a közoktatási megállapodás keretében a II. kerületi családok után kapott összeg, valamint a pályázati pénzekből, az SZJA 1%-ból befolyó összegek. A működési költség fennmaradó részét a szülői közösségnek kell biztosítania.
2004-ben az állami támogatás és a szülői hozzájárulások aránya 60-40% volt a költségvetésben, az évek során ez az arány lassacskán megfordult, ma már 40-60%. Ezért egyre fontosabb, hogy a sikeres pályázatok és az elnyert 1%-ok lehetőséget adjanak az egyre csökkenő állami támogatás pótlására. Az állami támogatások további csökkentése miatt a jövőben még inkább rászorulunk azokra a támogatásokra, melyeket vállalatoktól, magánszemélyektől kaphatunk.

Kérjük, segítse munkánkat és az óvoda fennmaradását adója 1%-ának felajánlásával!
Adószám: 18109551-1-41

Fenntartó

Dióhéj Waldorf Pedagógiai Közhasznú Egyesület

Az Egyesület székhelye: 1028 Budapest, Len u. 8.

 

Óvodánkban olyan önigazgató szociális szervezeti forma kialakítására és működtetésére törekszünk, ahol a gyermek testi, lelki, szellemi fejlődése érdekében a szülők és az óvoda valamennyi dolgozója együttműködnek a zavartalan és eredményes pedagógiai munka feltételeinek megteremtése érdekében.   

 

A Dióhéj Waldorf Pedagógiai Közhasznú Egyesületet waldorf pedagógia iránt elkötelezett szülők, szellemi támogatók és pedagógusok hozták létre 2002-ben. Tagjait a mindenkor jelen lévő családok alkotják, akik ezáltal a fenntartják a Rozmarintszál Waldorf Óvodát.
A Dióhéj Waldorf Pedagógiai Közhasznú Egyesület ellátja a törvényben meghatározott jogait és kötelezettségeit, ezek közül kiemelten biztosítja a zavartalan működés feltételeit, valamint az óvoda szakmai és törvényességi felügyeletét.
Óvodai közösségünk célja olyan életteli szociális szervezet kialakítása, amely a munkamegosztásban a steineri hármas tagozódás elveire épülve együttesen felelős a szellemi, a jogi és a gazdasági struktúra kialakításáért és működéséért.
Az óvoda közvetlen fenntartását a családok vállalják. Ők végzik az épület kialakítását, felújítását, az aktuális karbantartási munkákat (pl.: festés-mázolás, kertrendezés, játékok javítása stb.). Az élelmiszerek beszerzésében, valamint az ünnepek előkészítésében és lebonyolításában is aktívan részt vesznek a szülők. Az óvoda hétvégi takarítását, a mosást, vasalást heti váltásban osztják meg; évente 2 alkalommal nagytakarítást végeznek.

 

Óvodaszék

Az óvodaszék az óvoda havonta ülésező operatív önigazgató döntéshozó fóruma. Az óvodaszéki üléseken az óvodaszék tagok az óvónőkkel együttműködve az óvoda működésével kapcsolatos feladatokat látják el.

Baba-mama csoport

Óvodánkban heti egy alkalommal Baba-mama csoport várja a 2 éves kornál nagyobb kisgyerekeket és szüleiket 2 óra közös játékra. A szabad játék alatti cipósütést követően egyszerű ölbeli dalos, verses játékokat játszunk, majd közösen elfogyasztjuk a gyerekek által készített frissen sült kis cipókat.

A baba-mama csoporthoz való csatlakozás előzetes jelentkezést, egyeztetést követően lehetséges.

Szeretettel várunk minden érdeklődő családot!